Бөлім: | Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
Педагогтің аты-жөні | |
Күні: | |
Сынып: 5А | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Жануарлар – табиғат тамашасы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5О1. Ақпаратты түсіну: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау.
5ӘТН 3. Лексикалық норма: омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
Сабақтың мақсаты | Оқылым мәтінінің мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды. Жазылым барысында омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
Бағалау критерийі | -Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты ажыратады;
– Жазылым барысында омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы
10 мин |
Сабақ мақсатымен таныстырады.
Тыңдалым мәтінін ұсынады |
Сабақ мақсаттарымен танысады:
-Оқылым мәтінінің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау. -Жазылым барысында омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану Тыңдалым мәтінін тыңдайды, мазмұнымен танысады |
Дескриптор арқылы бағалау | Online.mektep-Bilim land
Платформасындағы тыңдалым Қазақ тілі оқулығы |
Сабақтың ортасы
25 мин |
Оқу мақсатына жетелейтін тапсырмаларды ұсыну:
1.Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтаңыз.(оқылым мәтінін ұсынады) 2. Оқылым мәтінін ұсынады. «Жануарлар – табиғат тамашасы» тақырыбында омоним, антоним, синонимдерді қатыстырып әңгіме жазуды тапсырады |
1 Тапсырма «10/5» әдісі
Мәтінді түсініп оқиды, негізгі мәліметті жеткізіп тұрған сөйлемдерді анықтайды. Қосымша мәліметтерді ажыратады. Бағалау кртитерийі · Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды 2 Тапсырма Оқылым мәтініне сүйеніп, «Жануарлар – табиғат тамашасы» тақырыбында омоним, антоним, синонимдерді қатыстырып әңгіме жазады.
Бағалау кртитерийі – жазылым барысында омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
-Мәтінді түсініп оқиды,
5сөйлемге қысқартады-1; -Негізгі ақпараттарды анықтайды – 1; -Қосымша ақпараттарды ажыратады – 1; -синонимдерді табады-1; -омонимдерді табады-1; -антонимдерді табады-1; -орфографиялық норманы сақтайды-2; -пунктуациялық ережені сақтайды-1; -стильдік ережені сақтайды-1. |
Қазақ тілі оқулығы
Үлестірме қағаздар
|
Сабақтың соңы
5 мин |
Оқушылардың тапсырмаларды қалай орындап отырғанын бақылау, тиісті жағдайда кері байланыс беру.
Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі |
Орындаған жұмыстарының нәтижесін пайыздық көрсеткіш арқылы сабақтың соңында бақылай алады
«Бір ауыз сөз» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа кері байланыс береді |
Дескриптор арқылы бағалау
Ауызша кері байланыс |
Қазақ тілі 5сынып оқулығы |