Спорттық ойындар А.С.Пушкин атындағы орта мектебі
Күні: Мұғалімнің  аты – жөні: Кажиакберов Ринат Араратович
Сыныбы: 7
Сабақтың тақырыбы Волейбол ойынның техникасы. Допты төменнен және жоғарыдан қабылдау әдістері
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары. Дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді білу және түсіну
Сабақ мақсаты: Барлық оқушылар орындай алады.

Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау

Бағалау критериі: Жаттығу түрлерін көрсетеді;

Қауіпсіздік ережені сақтай отырып ,жаттығуларды дұрыс жасайды..

Пәнаралық байланыс: Биология, математика, орыс тілі, ағылшын тілі пәндері  байланыстырылды
АКТ қолдану дағдылары: Волейболдың шығу тарихымен таныстыру. Волейбол добын жоғарыдан және төменнен алу тәсілдерін көрсету.

Волейболдан Қазақстанның ерлер құрамасының командасын және жасөпірімдер құрамасын суреттерін көрсету, сондай-ақ жергілікті өздерінің сабақ беретін мұғалімдер құрамасын таныстыру, АКТ-ны оқушытер көру, есту арқылы сабаққа ынтасын арттыру. Волейбол киімімен таныстыру.

https://www.youtube.com/watch?v=v0s7DQ39Pec

Бастапқы білім: Оқушылардың волейболға деген негіздері және денсаулыққа қатысы жайында бастапқы білімдері бар.
Сабақ барысы:
Жоспарланған сабақ кезеңдері: Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басталуы Сапқа  тұру, түзел, тік тұр, мәлімет беру,сәлемдесу

Жана сабақпен таныстыру, оқушытерді  түгендеу,саптық жаттығулар оңға, солға бұрыл кері айнал.

Жалпы  дамыту  жаттығулары: спорт залды   айналып  жайлап  жүру, жүгіру,тізені  биік  көтеріп  жүгіру, оңға  және  солға  қарай  тіркеме  адыммен  жүгіру, артпен  жүгіру, алдымен  жүріс терең жүріп демалу. Сапқа тұру. қатармен саналу 1-2-3ке санал

Бір  орыннан  және  қозғалып  жасалатын  жаттығулар:

Қол белде мойынды.

1-4: алға айналдыру.

1-4: артқа айналдыр:

Қол иықта.

1-4: алға айналдыру.

1-4: артқа айналдыр:

Қол кеуде алдында созулы білектен.

1-4: ішке айналдыру.

1-4: сыртқа айналдыр:

Қол кеуде алдында созулы шынтақтан.

1-4: ішке айналдыру.

1-4: сыртқа айналдыр:

Оң және сол қолды көтеру.

1-2: қолды артқа сермеу.

3-4: қолды ауыстырып арқа сермеу.

Қолды бүгіп кеуденің алдында ұстау.

1-2: қолды артқа жіберу.

3-4: қолды түзетіп артқа жіберу.

Аяқты ашып қол белде.

1-2 денені оң жаққа бұру.

3-4 денені сол жаққа бұру.

Қол тізеде аяқ арасы ашулы.

1-2 алға айналдыру.

3-4 артқа айналдыру.

Қол тізеде аяқ арасы қосулы.

1-2 алға айналдыру.

3-4 артқа айналдыру.

Оң алтылық жаттығу.

Қайта сапқа тұрғызу:

Ысқырық

.

Аяқ арасы ашулы

 

 

Денені тіке ұстау.

 

 

Арқаны түзу ұстау.

 

 

Денені тіке ұстау

 

 

Аяқ арасы ашулы

 

 

Аяқ арасы ашулы.

 

 

Аяқты бүгпей түзу ұстау.

 

 

Бір түзу бойымен

Сабақтың ортасы Волейбол ойыны тарихы, ойын ережелерін көрсету

. Спорт ойыны волейбол) Допты қабылдап беру тәсілдері. Ойыншының тұрысы, адыммен қозғалу. Сыныпты екіге бөліп волейбол алаңының екі жағына бір-біріне қарама қарсы тұрғызып пас арқылы ойнату. Допты қабылдау оны әріптесіне беру

допты жоғарыдан төменнен қабылдау әдістері

допты отырып төменнен қабылдау

допты саусақпен қабылдау.

Бір қатардан допты төменнен және жоғарыдан қабылдау

х х

х х

 

х х

 

х х

 

х х

б)

Үлкен кеністік, ысқырауық.

Ысқырауық, жалауша т.б. керекті құралдар

видео ролик

.  ысқырықвв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ысқырық

 

 

Сергіту сәті

 

Кім шаншаң ойыны допқа талас

Ысқырық
 

Сабақтың соңы

Оқушылар ағзаны қалыпқа келтіуге арналған комплекстік жаттығулар орындайды. Кері байланыс орнату. Өздері құрастырған ойындар қаншалықты ұнады, қызықты болды. Неліктен Ысқырық
Дифференциация – Көбірек қолдау көрсету үшін не істеуді жоспарлап отырсыз? Қабілеті жоғары оқушытерді анықтауды қалай жоспарлап отырсыз Бағалау – оқушытердің оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

 

Оқушылардың санына, дене дайындығының мүмкіншілігін, ескере отырып, тапсырмалардың күрделену түрін өзгерту. Оқушылардың әрекетін бақылау.

Әзірлен бағалау критерилері бойынша оқушытердің тапсырма орындау барысында, тапсырма орындап болғаннан кейін сұрақтары.

Оқушылардың кері байланысы сабақ соңындағы нақтыланған сұрақтарға жауап беру арқылы жүргізіледі.

Жаттығу орындау алдында қауіпсіздік ережесі ескеріледі.
Сабаққа рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары шындыққа негізделген бе?

Бүгін оқушытер нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды?

Мен жоспарлаған дифференциация бойынша жұмыс дұрыс іске асырылды ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз бойынша сол жақтағы бағанада берілген ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақтың мақсаты айқындалған, оқу мақсаттары шынайы. Барлық оқушытер оқу мақсатына нақты жетті деп айту қиын. Кейбір оқу мақсатының жартысына жетті деп айтуға болады. Өйткені орындайтын жаттығуларға ыңғайылығының келмей жатқанына байланысты болды. Сабақтағы саралау іс әрекеті дұрыс орындалды. Бір жаттығуды немесе стратегияны көп орындаулары сабақ жоспарына кері әсерін тигізеді. Өйткені кейбір оқушытер жаттығуларды немесе іс әрекеттерді ұзақ орындаудың әрекетінен болды. Уақыттың жетіспеушілігі қиындық тудырады
Саралау
Қорытынды бағалау

 

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқу мен оқытуды салыстырыңыз)

 

1:2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын? (оқу мен оқытуды салыстырыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушытердің  жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

You May Also Like

Тәуелсіздік – ел тағылымы, тәрбие сағаты

Қазақстанның өткені мен келешегі, сабақ жоспары

Өз аяқ киіміңді таны, сабақ жоспары слайд

Сүйіспеншілік пен достық, сабақ жоспары